1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Nasza historia


Witamy Państwa na stronie autoryzowanego dilera TOYOTY w Poznaniu. Na początek chcielibyśmy się przedstawić - Dominika i Dariusz Bońkowscy.

Z branżą motoryzacyjną jesteśmy związani od początku lat 90-tych. Działaliśmy dotychczas w dwóch bardzo popularnych na polskim rynku markach - Fiat i Opel, a także w samochodach ciężarowych marki IVECO. W 2003 roku uruchomiliśmy swoją pierwszą autoryzowaną stację dealerską – salon i serwis  Toyoty w Poznaniuprzy ul. Polskiej 112. Cztery lata później postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność w klasie premium i tak powstało dealerstwo marki BMW w Szczecinie, które pod koniec 2010 r. zostało rozszerzone o motocykle BMW i markę MINI, w nowym, przestronnym salonie. W tym samym roku miała miejsce kolejna potężna inwestycja – otworzyliśmy nowy salon Toyoty w Komornikach k. Poznania. Rok później przejęliśmy rodzinną firmę Opel i Chevrolet Bońkowski w Sadach k. Poznania. Firma powstała w 1969 r., a autoryzację Adam Opel AG, obecnie reprezentowaną przez GM Poland przyjęła w 1991r, jako 6 dealer w Polsce. Od października 2011 roku salon sprzedaży i serwis Opla i Chevroleta mieścił się również w Poznaniu przy ulicy Polskiej 112. W 2013 r., po dwóch latach działalności, w możliwie najlepszym momencie dla spółki, podjęliśmy strategiczną decyzję wycofania się ze współpracy z koncernem GM i pełną koncentrację na nowych trendach w motoryzacji oraz wzmacnianiu marek wcześniej posiadanych - Toyoty w Poznaniu i BMW oraz MINI w Szczecinie.

Marka Bońkowscy to nie tylko salony samochodowe. Od 2004 do 2013 roku byliśmy właścicielami firmy Bońkowscy Caravaning (później Campery.pl), która zajmowała się wynajmem i sprzedażą camperów oraz przyczep kempingowych.  Jesteśmy również współwłaścicielami marki Global Rent a Car, działającej od 2004 roku, zajmującej się wynajmem samochodów. Spółka Global uruchomiła także nowa markę Rentis ( https://rentis.eu/pl/ ), która bardzo szybko zdobyła polski rynek, i w ciągu ostatnich 2 lat rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne Czechy ( https://rentis.cz/en/ ) , Litwa ( https://rentis.lt/lt/ ).

Firma Rentis to ponad 60 punktów w całej Polsce z flota sięgającą ponad 1.000 samochodów w krótkim najmie, w tym także spora część pojazdów klasy premium.


Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej stacji w Komornikach, przy ulicy Platynowej 2Przestronny salondwanaście stanowisk naprawczych i dla Państwa wygody, specjalne stanowisko do oceny stanu samochodu razem z doradcą serwisowym, czekają blisko miasta, przy doskonale skomunikowanym skrzyżowaniu, tuż za węzłem autostradowym Poznań-Komorniki. Na uwagę zasługuje także fakt, że można u nas wykonać badanie techniczne w Stacji Kontroli Pojazdów.

To co wyróżnia firmę to naprawy powypadkowe wszystkich marek, flota blisko 100 samochodów zastępczych, oferta najmu krótkoterminowego (ponad 500 pojazdów dostępnych w 64 punktach w Polsce) oraz programy flotowe dla klientów biznesowych.

Nie tylko dobra lokalizacja, nowoczesny obiekt i  doświadczona załoga są wyróżnikiem firmy Bońkowscy. Jesteśmy jedynym dealerem, który po czterech miesiącach od uruchomienia stacji otrzymał certyfikat ISO 9001:2000 za jakość świadczonych usług. Inne ważne dla nas wyróżnienia to: certyfikat "Dobre, bo Polskie", tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości", certyfikat „Przejrzysta Firma”, oraz pierwsze miejsce w regionalnym etapie konkursu Lodołamacze, w kategorii Otwarty Rynek Pracy.

 

Tak jak TOYOTA przez kilkanaście lat działalności na Polskim rynku przekonała do swoich samochodów tysiące Klientów, tak i my będziemy poprzez dobry serwis i fachową obsługę przekonywać Państwa do firmy Bońkowscy. TOYOTA zdobywanie rankingów popularności zawdzięcza eleganckiemu i niezawodnemu produktowi oraz przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, z których najważniejszą jest zaufanie, jakim firmę obdarzają Klienci. Właśnie te zasady, którym TOYOTA wierna jest od 1937 roku, pomogły nam stworzyć misję naszej firmy – NIEZAWODNE ZAUFANIE -  pod którą z prawdziwą przyjemnością, a zarazem pełną odpowiedzialnością, chcielibyśmy się podpisać.


Dominika i Dariusz Bońkowscy