1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

El Giro w salonie Toyota Bońkowscy

W miniony piątek nasz salon odwiedzili tancerze tanga z zespołu El Giro.

JORGE MAXIMILIANO CARROZ

Tancerz tanga i folkloru. Nauczyciel tanga, jogi i folkloru argentyńskiego.
W wieku 6 lat zaczął tańczyć w balecie “Tay Pichin” w swojej miejscowości San Marcos Sierras, gdzie ukształtował się jako tancerz folkloru, jednocześnie zdobył wiedzę z zakresu jogi, tai chi, baletu. W wieku 24 lat przeniósł się do Buenos Aires w celu poznania sekretów tanga. Wtargnął do tego tańca z pomocą Anity Postigo, Pablo Villarraza, Pancho Martines Pey, Rodolfo Dinzel, Carlos Pérez i Rosa Forte.

Obecnie uczy tanga według autorskiej techniki. W swojej pracy zawiera edukację techniki ruchu, włączając koncepcje organiczne ciała, studiując jednocześnie ucznia w swoim kontekście emocjonalnym i społecznym.


AMANDA GRIS

Amanda urodziła się 17 kwietnia w mieście Buenos Aires, w Argentynie. Jej korzenie tanga pochodzą z rodziny milongueros i bandeonistów z Felicia z prowincji Santa Fe. Jej najważniejszym mistrzem tanga był Rodolfo Dinzel. Jest wychowanką takich tancerzy jak: Carlos Pérez, Rosa Forte, Osvaldo i Coca Cartery, María Nieves Rego, Carlos Copes, Milena Plebs, i wielu innych.

Studiowała także balet w studiu słynnej Olgi Ferri oraz aktorstwo z Roxaną Randon.
Od dzieciństwie grała na pianinie, obecnie na bandoneonie. Była nauczycielką w Escuela Argentina de Tango.

W 2011 ukończyła studia prawnicze.


Tańcząc łączą tradycję i awangardę, ekspresję i muzykalność, improwizację i technikę.

Razem pracowali jako nauczyciele i tancerze w Latynoameryce, Europie i Rosji. 

Amanda i Max zajmują się również warsztatami skupionymi na terapii tańcem skierowanych do osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Poznań odwiedzili piąty raz prowadząc warsztaty, seminaria i pokazy.