1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Oprzyrządowanie Carospeed

Samochody w ramach programu Toyota Mobility mogą być wyposażone w standardowe oprzyrządowanie dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. Urządzenie to nie wyklucza oczywiście prowadzenia samochodu przez osoby pełnosprawne. Oprzyrządowanie zawiera dźwignię przyspieszenia i hamowania. Urządzenie tego typu zostało przedstawione poniżej (Toyota Aygo).

 Carospeed Classic to system, który umożliwia prowadzenie samochodu osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Urządzenie działa na zasadzie gaz-hamulec i montowane jest pomiędzy kierownicą, a lewarkiem automatycznej skrzyni biegów.
Dźwignia jest bardzo prosta w obsłudze, dodajemy gazu pociągając ją lekko do siebie, a odpychając hamujemy. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w blokadę hamulca, aby można było łatwo zmienić kierunek jazdy lub włączyć napęd. Prosta zasada działania jest całkowicie bezpieczna dla samochodu (nie ma możliwości dodania gazu przy wciśnięciu hamulca - co może prowadzić do uszkodzenia automatycznej skrzyni biegów), a montaż przeprowadzany jest w sposób nienaruszający żadnych elementów samochodu. Po demontażu tego urządzenia samochód wraca do swojej fabrycznej wersji. Carospeed jest urządzeniem mechanicznym, co decyduje o jego niezawodności przy wykonaniu poprawnego montażu. Samochód z zamontowanym systemem Carospeed można w dalszym ciągu obsługiwać standardowo za pomocą pedału gazu i hamulca.

Na wszelkie pytania odpowie nasz dedykowany doradca:

Sebastian Mankiewicz
doradca ds. programu Mobility
Tel: 532 081 920
Mail: Mankiewicz@bonkowscy.pl