1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Trzy Toyoty wyróżnione w 2023 Electrified Top 50 Awards
28 lipca 2023

Modele Toyoty wyróżnione w 2023 Electrified Top 50 Awards

Nagrody dla hybrydowego Yarisa i Corolli TS Kombi

Toyota została wyróżniona w brytyjskim rankingu 2023 Electrified Top 50 Awards. Dwa modele – Yaris i Corolla TS Kombi – triumfowały w swoich segmentach. Kolejne nagrody przyniósł plebiscyt 2023 Auto Express New Car Awards.

 

26 lat temu Toyota rozpoczęła elektryfikację motoryzacji. Od tego czasu sprzedała już ponad 23 mln hybryd i dziś oferuje pełną gamę zelektryfikowanych napędów – od aut z napędem hybrydowym przez hybrydy plug-in po auta elektryczne na baterie i auta elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Wiodącą pozycję Toyoty w kwestii elektryfikacji potwierdzają prestiżowe nagrody i rankingi, w tym 2023 Electrified Top 50 Awards. W tym ostatnim zestawieniu znalazły się aż trzy modele Toyoty: Yaris Hybrid, Corolla TS Kombi Hybrid oraz elektryczna Toyota bZ4x. Yaris po raz drugi został też wybrany Najlepszym Małym Samochodem Hybrydowym, a Corolla TS Kombi wygrała w kategorii dla hybrydowych samochodów kombi segmentu C.

Iain Robertson, redaktor magazynu „Diesel and Eco Car”, tak to tłumaczył:

„Yaris Hybrid jest doskonały i żaden konkurent nie był w stanie mu zagrozić. Hybrydowy napęd z silnikiem 1.5 sprawia, że auto jest zwinne, świetnie się prowadzi i jest przy tym komfortowe. Z kolei za Corollą przemawiają nie tylko niskie koszty utrzymania, ale też niesamowita niezawodność. Po włączeniu do gamy napędów hybrydowych piątej generacji, nawet wersja 1.8 Hybrid jest żwawa i oszczędna zarazem”.

Kolejne nagrody dla Corolli TS Kombi i coupé GR86

2023 Auto Express New Car Awards to kolejny plebiscyt, w którym została wyróżniona Toyota. Model Corolla TS Kombi wygrał kategorię „Estate Car of the Year”. W uzasadnieniu werdyktu wśród zalet tego pojazdu wymieniono nie tylko oszczędne napędy, ale też doskonałe osiągi, praktyczność oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Steve Fowler, redaktor naczelny „Auto Express”, tak uzasadniał ten wybór:

„Toyota Corolla TS Kombi ma wszystkie cechy auta z tym nadwoziem – jest duża, praktyczna i przyjemna w codziennym użytkowaniu. Ponadto spełnia wszystkie wymagania tak ważne dla klientów, w tym pod względem technologicznym oraz wydajności napędów. A poza tym, to świetnie wyglądające auto”.

W plebiscycie wyróżniono też Toyotę GR86, która otrzymała tytuł Coupé Roku. Sportowe auto z silnikiem bokser o mocy 235 KM i z napędem na tylną oś z miejsca zyskało status legendy. Jego ekskluzywność podkreśla fakt, że GR86 wyprzedano w błyskawicznym tempie. Partia aut przeznaczonych na rynek brytyjski została zamówiona w 2 godziny. Jeszcze szybciej, bo w zaledwie 35 sekund, zarezerwowano egzemplarze w Polsce.