1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Zwycięstwo Toyoty w Profesjonalnym Teście FlotowymToyota Yaris i Toyota Auris zostały uznane za najlepsze auta do firm podczas Profesjonalnego Testu Flotowego (PTF). To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez niezwykle wymagających klientów – osoby zajmujące się zarządzaniem pojazdami w przedsiębiorstwach. Organizatorem PTF była FlotaAutoBiznes i Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych.

Yaris triumfował w segmencie małych kompaktów, głównie dzięki znakomitej relacji kosztów użytkowania do jakości, oraz wysokiej wartości rezydualnej.

Pierwsze miejsce w swojej klasie zajął także kompaktowy Auris, doceniony za wysoką przewidywaną wartość odsprzedaży. Menedżerowie flot wyróżnili ten samochód również za najbardziej atrakcyjny design zewnętrzny, zawieszenie, niski poziom hałasu, widoczność, wygodę dla kierowcy, działanie skrzyni biegów i hamulce.

Profesjonalny Test Flotowy to obiektywne porównanie samochodów firmowych. Wykonują je menedżerowie flot – członkowie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. Brane są pod uwagę niemal wszystkie czynniki decydujące o zakupie pojazdów do przedsiębiorstw.

Test rozpoczyna się od nominacji aut dokonywanej przez ponad 200 menedżerów flot z całej Polski (nie tylko członków SKFS-u), za pośrednictwem specjalnie przygotowanych ankiet. Samochody, które uzyskują najwięcej głosów są kwalifikowane do części praktycznej. Wybór dotyczy nie tylko modeli, ale również nadwozia, silników, wyposażenia.

Na końcowe rezultaty Profesjonalnego Testu Flotowego wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim ocena kosztów - cena zakupu (detaliczna), wartość rezydualna dostarczana przez EurotaxGlass’s, opłaty za przeglądy, itp. O wyniku decydują także testy drogowe, które odbyły się na ulicach Warszawy i okolic. Menedżerowie oceniali wiele elementów: zawieszenie, reprezentatywność, pojemność bagażnika, przyspieszenie, itp. Wykonano kilkaset jazd, do każdego pojazdu wsiadło minimum siedmiu kierowców.