1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. PROACE CITY hitem sprzedaży w segmencie
13-12-2022

PROACE CITY
najpopularniejszym kompaktowym vanem w Polsce

Toyota PROACE CITY zadebiutowała na polskim rynku w styczniu 2020 roku i bardzo szybko stała się najpopularniejszym samochodem w segmencie. Jest nim do dziś, a po 11 miesiącach 2022 roku model ten okazał się najczęściej rejestrowanym kombivanem w kraju.
  • PROACE CITY pojawił się w segmencie użytkowych kompaktowych vanów trzy lata temu i w zasadzie od razu zdominował polski rynek. Już po kilku miesiącach sprzedaży należał do najchętniej kupowanych aut w swoim segmencie, a jego popularność utrzymuje się do dziś z łączną dotychczasową liczbą rejestracji ponad 11 000 egzemplarzy. W samym listopadzie 2022 roku klienci Toyoty zarejestrowali aż 455 egzemplarzy modelu, a od stycznia – 3 531 aut, dając mu 21-procentowy udział w segmencie.

Hit wśród aut użytkowych Toyota Professional

PROACE CITY należy do gamy aut użytkowych Toyota Professional, wśród których znajdziemy także średniej wielkości vana PROACE oraz dobrze znanego pick-upa Toyotę Hilux. Pojazdy są sprzedawane w ramach wyspecjalizowanej sieci Toyota Professional, w której skład wchodzą zarówno stacje dilerskie, jak i działy aut użytkowych w salonach marki.

Kompaktowy van PROACE CITY występuje w dwóch wariantach – jako osobowe Verso i dostawczy furgon, przy czym obie wersje są dostępne w dwóch długościach nadwozia i z kilkoma silnikami do wyboru. W wersji Standard auto ma długość 4,4 m, a w odmianie Long – 4,7 m. Dostawcza wersja umożliwia przewóz przedmiotów o długości odpowiednio 3,1 m lub 3,4 m, natomiast przestrzeń bagażowa pozwala transportować towar o objętości do 3,8 m3 lub 4,4 m3 i masie nieprzekraczającej tony. Z kolei masa przyczepy holowanej przez tego kompaktowego vana może wynosić do 1,5 tony. Wersja osobowa PROACE CITY Verso mieści 5 lub 7 pasażerów, a pojemność przestrzeni bagażowej za drugim rzędem siedzeń do linii dachu to 1 355 l w krótszej wersji i 1 900 l w dłuższej odmianie.

Wybór wersji wyposażenia według potrzeb

Dostawcza Toyota PROACE oferuje trzy wersje wyposażenia: Active, Comfort i Furgon brygadowy Active. Wersja Active zawiera m.in.: klimatyzację, tempomat, podłokietnik i regulację odcinka lędźwiowego w fotelu kierowcy. Wersja Comfort posiada ponadto systemy bezpieczeństwa Toyota Safety Sense i kamerę cofania 180°, a także system multimedialny z ekranem dotykowym oraz Apple CarPlay® i Android Auto™. Furgon brygadowy Active jest konfiguracją pięciomiejscową z przesuwnymi drzwiami po obu stronach i dwuskrzydłowymi drzwiami z tyłu.

Osobowa Toyota PROACE Verso także jest dostępna w trzech wersjach wyposażenia: Combi, Business i Family. Wersja Combi jest użytkową odmianą dla firm zawierającą m.in.: radio, klimatyzację i podgrzewane lusterka. Wersja Business posiada z kolei system multimedialny z Apple CarPlay® i Android Auto™, asystenta ruszania ze wzniesienia, systemy Toyota Safety Sense, kamerę cofania oraz komfortowy fotel kierowcy z podłokietnikiem i regulacją odcinka lędźwiowego. Najwyższa wersja Family obok bogatego wyposażenia standardowego ma m.in. indywidualne fotele w drugim rzędzie siedzeń, stoliki z tyłu przednich foteli oraz trzy mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX.

Toyota PROACE jest najchętniej wybierana z silnikiem Diesla 1.5 D-4D o mocy 100 lub 130 KM. W gamie dostępny jest ponadto silnik benzynowy 1.2 D-4T o mocy 110 KM, a dla wersji dostawczej także w pełni elektryczny silnik o mocy 136 KM.